«ДизельБлог»: ВІД ДЖЕКІ ЧАНА ДО СКОВОРОДИ — УЛЮБЛЕНІ КНИЖКИ «ДИЗЕЛІВ»

3 березня у світі відзначають Міжнародний день письменника. Ми запитали в акторів «Дизель Студіо» про їхніх улюблених авторів та попросили поділитися топовими для них книгами, які вам варто прочитати. Тож усі найменування шукайте в нашому традиційному «ДизельБлозі».

Єгор Крутоголов: «Я Джекі Чан»

Одна з крайніх книг, яку прочитав художній керівник «Дизель Студіо» Єгор Крутоголов, присвячена відомому на весь світ акторові Джекі Чану.

— Цікава книга про дуже нелегке життя мого улюбленого персонажа, актора й людини, яка своєю працею, потом, кров’ю вклала у свій пам’ятник, який він заслужив. Я знаю, бачу, що багато людей у всьому світі його поважають — у Китаї, в Америці, бо він талановитий трудяга й дуже творчий. Скільки він вкладав у свої фільми. Від того ми з таким захопленням їх дивилися та можемо передивлятися навіть зараз. Тому його автобіографію «Я — Джекі Чан» дуже рекомендую, — ділиться Єгор.

Утім, своїм улюбленим жанром називає фантастику.

— Я взагалі вважаю, що наш світ і майбутнє вигадують фантасти. Бо в нас немає уявлення, яке воно буде; можливо, у кожного якесь своє, якщо про це замислюватися і малювати у своїй голові. Фантасти — люди, які пишуть книжки та відображають у літерах свої картини, своє бачення світу. Ці люди не такі прості, вони важливі, і мені цікавіше подивитися в майбутнє, ніж покопатися в минулому, — зауважує актор.

Дмитро Танкович: «Коротка історія людства», «Фактологія»

Роберт Шеклі, Кліффорд Саймак, Рей Бредбері — перераховує своїх улюблених письменників Дмитро Танкович. І додає: дуже любить пізнавальну літературу.

— Я читаю «Коротка історія людства» Юваля Ноя Харарі та «Фактологія» Ганса Рослінга. Люблю фантастику, вмикаю її в аудіо та засинаю. Утім, не подумайте: віддаю перевагу паперовим книгам — я ортодоксальна людина, — каже Дмитро.

Тим часом актор зізнається: за останні 10 років читав не так багато, але вимкнення світла підштовхнули його до цього заняття.

— Мені з дитинства подобалося читати, тому я так звик. Так, останні 10 років я не так багато читав. Але, до речі, коли зникло світло, то для мене це стало поштовхом: телевізора немає, комп’ютера немає. Я одягаю на лоба ліхтарик — і читати, — ділиться лайфхаком Танкович.

Євген Сморігін: «СковороДАР»

У книжковій колекції Євгена Сморігіна сталося поповнення: йому подарували історію про життя та творчість Григорія Сковороди «СковороДАР» від Назара Федорака.

— Саме цю книгу я зараз читаю. Це унікальне ювілейне видання, у якому мені, як звичайній людині, дуже цікаво дізнатися про життя такої постаті — Григорія Сковороди. Там особлива деталь — хронологічна таблиця і твори письменника в сучасному перекладі. Мені дуже корисно для практики своєї української, — відзначає Євген.

Тож занотовуйте собі та відкривайте нові цікаві історії.

Не забувайте, що вже 10, 11 та 12 березня ми чекаємо вас у МЦКМ (Жовтневий палац) на нових весняних концертах «Дизель Шоу». Традиційно продовжуємо збір до БО «Дизель Фонд» і передаємо частину коштів від продажу квитків на підтримку ЗСУ.

Більше новин читайте на сайті dizelstudio.com та в офіційних спільнотах «Дизель Студіо» у соціальних мережах.