«ЦЕ БУЛО ДУЖЕ СТРАШНО»: АКТРИСИ «ДИЗЕЛЬ СТУДІО» РОЗПОВІЛИ, ЯК ВЧИЛИСЯ ВОДИТИ МАШИНУ

Сиве волосся, пробиті колеса та… танці за кермом – Вікторія Булітко, Яна Глущенко та Юлія Мотрук поділилися своїми історіями водіння автомобіля. Адже саме сьогодні в Україні відзначають День автомобіліста. Хто боявся сідати за кермо, а хто повністю «знає матчасть» своєї машини? Читайте далі.

ВІКТОРІЯ БУЛИТКО

Вікторія Булітко гордо заявляє: її історія керування почалася в дитинстві з дідусевого «Запорожця».

– Звісно, кермувала не я. Я сиділа на колінах у тата чи діда. Але це був мій перший досвід водіння. Ми виїжджали на безпечну дорогу без машин, і тато мені розповідав ази, – згадує Вікторія Булітко.

Перші професійні уроки для Віки викладав також тато – перевіряв уміння доньки на механіці.

– Тато мені сказав: «Якщо з першого разу рушиш, значить водитимеш». Я дала газу і з першого разу поїхала на механіці, – гордо розповідає Віка. – Звісно, були випадки, коли я глухла. Але у цьому немає нічого такого. Це досвід.

Напевно, того досвіду виявилося замало. Бо і в автошколі дівчина обрала машину саме з механічною коробкою передач. Знала б тоді Віка, що закінчить своє навчання з сивим волоссям!

– Це був «Жигуль», який до мене прожив величезне життя. Я могла сміливо заглухнути дорогою, і в якийсь момент це вже стало нормою. Нервово було дуже. Перше сиве волосся я отримала за кермом «Жигуля», – зараз уже сміється Віка, згадуючи свої муки.

Переїхавши до Києва із Запоріжжя, актриса насамперед почала накопичувати на машину. Думала, що у складні часи автомобіль зможе замінити їй дім!

– Я думала, якщо мені не буде де жити, то я зможу ночувати у машині. А вранці вмиюся в якійсь кафешці та поїду на роботу, – згадує свої грандіозні плани Віка.

Але життя такий «подарунок» не зробило. Ночівлі у машині так і не трапилося. Натомість довелося розбиратися в автомобільному обладнанні!

– Моя перша машина була не нова. Тому мені доводилося кожні два місяці її лагодити. Я витратила купу грошей! Вона ламалася настільки часто, що я вже вивчила, що таке маточини, підшипники, помпа і таке інше. Натерпілася я багато чого, – зітхає Віка.

Зараз актриса не уявляє своє життя без машини. І рада, що ще у дитинстві вперше сіла за кермо.

ЯНА ГЛУЩЕНКО

Навчитися керувати авто Яну Глущенко змусило життя. А точніше – бажання знятися у кіно. Якось актрисі запропонували роль, де її героїня мала водити дорогий кабріолет!

– У мене було лише 2 дні, щоб навчитися хоч якось їздити. Я попросила свого друга, він наважився пожертвувати своєю машиною. Ми навчалися на спеціальному закритому майданчику. Це було дуже страшно. Але мені шалено сподобалося. До того моменту я взагалі не хотіла ні купувати машину, ні вчитися водити її. Але потім це стало моєю метою, – розповідає Яна.

Вона добре пам’ятає і свою першу самостійну поїздку. Ну… майже самостійну.

– Ми з моїми батьками поїхали у гості до Донецької області. Я 4 години провела за кермом. Тато мене, звісно, підміняв, але більшу частину дороги я здолала самостійно, – ділиться Яна Глущенко.

Самостійно вона колись хотіла й пробите колесо поміняти. І ми абсолютно впевнені, що це у Яни чудово вийшло б. Але чоловіки не дали нашій красуні виявити свої приховані здібності.

– Я тоді тільки купила машину, виїжджала зі стоянки та пробила колесо – наїхала на якісь шипи. Дуже сильно злякалася. Це сталося на очах інших водіїв. Вони почали зупинятися, пропонувати мені допомогу. А я відмовлялася, – сміється Яна. – Потім оцінила свої можливості та зрозуміла: ні, не впораюся. Довелося звернутися до охоронця стоянки, і він замінив пробите колесо.

Так, дорога дійсно справжнє випробування нервів на міцність. Надто, якщо потрапляєш у затор. У Києві це може статися практично щодня. І багато водіїв вже виробили свою «нервозберігаючу» програму. Яна Глущенко, приміром, слухає інтерв’ю. А якщо затор дуже великий – може навіть голосно увімкнути музику.

– Найбільше я стояла у заторі, на мою думку, 2 години. На Південному мосту. Уявіть: я стою, а затор збільшується та збільшується. Там, звісно, інтерв’ю вже не допомагало. Я увімкнула голосно музику та сиділа кайфувала, – ділиться своїм «нервозберігаючим» лайфхаком Яна Глущенко.

Ви теж беріть на замітку.

ЮЛІЯ МОТРУК

Спогади про перші уроки водіння Юлії Мотрук не нервові, а романтичні.

– Вперше я сіла за кермо у 15 років. Мене вчив водити мій хлопець. Ми їздили на «вісімці». Це було абсолютно не нервово, навпаки – я кайфувала. Тоді вперше зрозуміла, що дуже хочу самостійно керувати автомобілем, – розповідає Юлія Мотрук.

Це бажання було настільки сильним, що Юля вже рахувала дні до свого повноліття, щоби піти вчитися та здати на права. Вона навіть уявляла себе за кермом дідусевої «шістки».

– Я дуже хотіла дідусеву машину. Я сподівалася, що він мені подарує її або дасть поганяти. Але тоді я цю автівку так і не приборкала, – сміється актриса.

Права з’явилися у Юлі 2012-го, а ось машина зовсім нещодавно – на початку цього року.

– Моя перша самостійна поїздка була до рідного Миколаєва. Ми їздили з чоловіком до батьків: хотіли похвалитися, що у нас з’явилася ще одна машина. Для чоловіка це був дуже хвилюючий момент. Хоч я й сама переживала – щоки горіли. Нині страх перед дорогою минув. Я комфортніше почуваюся за кермом. Іноді навіть відважно, – сміється Юля.

Юля настільки любить керувати машиною, що і до заторів ставиться з любов’ю. Каже, що поки не помічає, як спливає цей час. Це й не дивно, адже наша Мотря знає, чим потішити себе та оточуючих!

– Я вмикаю максимально голосно музику, співаю та танцюю. Мене помічають люди, і в них з’являється посмішка на обличчі. Нещодавно навіть помітила, як мене нишком знімали. Але це кайф. Ось така я – весела дівчина за кермом, – каже актриса.

До речі, День автомобіліста у родині Юлії Мотрук святкують давно та регулярно. Актриса завжди вітає свого тата із цим днем. Тепер планує відзначати і сама.

– Я офіційно вступила до лав автомобілістів. Знайте, у цьому всесвіті з’явився ще один крутий водій. Так, я вважаю себе класним водієм. Іноді навіть швидкісним, – традиційно жартує Юля.

 Якщо ви забули привітати своїх знайомих-автомобілістів, то маєте шанс реабілітуватися. Подаруйте квиток на концерт «Дизель Шоу» – 3 та 4 грудня чекаємо на всіх у Палаці «Україна».

Більше новин читайте на сайті dizelstudio.com та в офіційних спільнотах «Дизель Студіо» у соціальних мережах.