ВЕСЕЛІ ПАНТОМІМИ ТА ДОПОМОГА ДРУЖИНИ: ЯК АКТОРИ «ДИЗЕЛЬ ШОУ» ВЧАТЬ ВІРШІ ЗІ СВОЇМИ ДІТЬМИ?

Підкупити вчительку, написати текст на долоні чи підказати слова через навушник – що тільки не вигадував герой Сергія Писаренка у новому номері «Дизель Шоу». А все для чого? Щоб син швидше вивчив вірш та відпустив батька на футбол! Ми вирішили розпитати, як наші актори вчили вірші у дитинстві та які хитрощі використовують зараз зі своїми дітьми у цій нелегкій справі – запам’ятовуванні.

Сергій Писаренко: «Через символи».

Почнемо, звісно, з головного героя нового номера – Сергія Писаренка. Так, йому справді доводиться несолодко у цій історії. Адже його «кличе» футбол, а дружина змушує вчити із сином вірш. Як відповідальний батько та слухняний чоловік герой погоджується, але одразу шукає способи, аби швидше закінчити справу.

– У цьому номері я показую дитині цілі мізансцени, змушую її уявляти картинку, наводжу на якісь асоціації, – ділиться актор.

Цікаво, що такі ж лайфхаки Сергій застосовує у заняттях зі своїми дітьми. Адже йому, досвідченому батькові, довелося вчити не один вірш і не з одним поколінням.

– Мороз, солнце, день чудесный (показує). А ты всё дремлешь (похропує), друг прелестный, – зображує Сергій Писаренко. – І ось, поки вони з мене регочуть, запам’ятовують весь текст. Це мій основний метод – через символи.

До речі, таким чином не лише тренується пам’ять, а й чудово прокачуються акторські здібності у дітей.

Маруся Грицук: «Показую дерево, річку».

Маруся Грицук у цьому номері виконує роль мами та тієї дружини, яка змушує чоловіка вчити вірш із сином. У справжньому житті актриса нікого не змушує – має помічників.

– У мене багато дітей, тож, хто вільний, той і допомагає вчити вірші іншим. Вони у цьому плані у мене самостійні. Звісно, ​​з кимось вчити завжди простіше. Особливо із дорослим. Адже я, наприклад, можу підказати якісь асоціації, – розповідає Маруся.

То що ж актрисі довелося показувати під час розучування віршів і чи вистачає у неї терпіння на це?

– Ой, я показувала і дерево, і річку (сміється). Упевнена, що такі акробатичні номери дитина точно запам’ятає і потім легко розповідатиме біля дошки, – ділиться актриса. – Мені не складно вчити з дітьми вірші. Набагато складніше розібратися з хімією, наприклад. Тут справді потрібно мати міцну нервову систему.

Записуйте лайфхак, якщо й досі не знаєте, як вивчити вірші з дитиною.

Євген Сморігін: «Спочатку дружина вчить текст із дітьми».

Ще один головний герой нового номера від «Дизель Шоу» – молодший син Євгена Сморігіна, Сашко. Він та сама дитина, якій потрібно вивчити вірш для школи та яка так чекає на допомогу від свого тата. Чи допомагає Сашкові справжній тато у реальному житті вчити вірші? Ми розпитали Євгена Сморігіна, хто у їхній сім’ї цим займається.

– Якщо справа стосується роботи, то вони вчать із мамою, моєю дружиною Лідою. Я більше опрацьовую з ними акторські моменти. Шкільні справи мені не дуже цікаві, бо там простіше – потрібно просто вивчити віршики. Для мене все-таки важливіше ролі та акторські завдання в них, – ділиться Женя. – Бувають, звісно, нерви, коли діти трохи бешкетують і відволікаються – доводиться підвищувати голос. Але здебільшого все добре, бо їм самим це подобається.

Цікаво, хто ще з наших акторів вдається до допомоги інших членів сім’ї при заучуванні віршів?

Олександр Бережок: «Я не любив вчити вірші».

Олександр Бережок не знає лайфхаків, як швидко вивчити вірш із дитиною. У нього немає такої проблеми. Його сини доволі самостійні у цьому питанні.

– Вони самі все вчать. Потім приходять і кажуть: «Тату, дивися, що я вивчив». І починають розповідати. Гліб дуже добре справляється із цим завданням. Лук’яну треба трохи більше часу – це він у мене такий вдався, – розповідає Сашко.

Невже в актора «Дизель Шоу» проблеми із запам’ятовуванням тексту?

– Зараз немає. Але у дитинстві я не любив вчити вірші. Мені було дуже важко все запам’ятати. А нам завжди роздавали такі аркушики з текстом, який батьки обов’язково змушували вчити. Добре, що зараз усі ці проблеми минули, і я все добре запам’ятовую. Напевно, це така компенсація, – як завжди жартує Сашко Бережок.

Євген Гашенко: «Вірші вчив «пачками».

На відміну від Олександра Бережка, Євген Гашенко проблем із запам’ятовуванням тексту у дитинстві не мав. Причому Женя точно може бути рекордсменом серед усіх «дизелів» за швидкістю заучування віршів. Для цього акторові потрібна була лише одна шкільна перерва.

– Я завжди вчив вірші просто перед здаванням. Надто – у старшій школі. Здавав їх «пачками», по три-чотири. Поки решта там ходила, доучувала-домучувала, я швидко читав, у моїй голові складалися образи, і я приходив отримувати свою п’ятірку. Щоправда, зараз уже нічого не пам’ятаю. Якщо тільки не почну читати якісь рядки, тоді можу згадати, – розповідає Женя.

А якщо щось йшло не по тексту, актор не засмучувався та вже у дитинстві знав, як цей мінус перетворити на плюс.

– У садочку я помітив: коли збивався та неправильно говорив, люди починали сміятися. Мені це подобалося. Мені подобалося смішити людей, – згадує актор.

Ось звідки у Жені любов до імпровізацій та пародій. Дуже популярна була Вєрка Сердючка у його виконанні. Усі її пісні Євген Гашенко знав напам’ять.

– Все, що було на касетах, все, що грало у маршрутках – це було в голові. І мене вже просили: ну йди, покажи нам Сердючку. І я йшов, переодягався, підкладав собі штучні груди та разом із сестрою ставив сценки, – вже з ноткою ностальгії каже актор.

Але це вже трохи інша історія, яку ми обов’язково розповімо у наступних матеріалах. А ви неодмінно подивіться цей прем’єрний номер 10 грудня на каналі ICTV та діліться у коментарях своїми лайфхаками, як вивчити з дитиною вірш і не збожеволіти.

Більше новин читайте на сайті dizelstudio.com та в офіційних спільнотах «Дизель Студіо» у соціальних мережах.