ВІЙНА ЗРОБИЛА НАС ДОРОСЛІШИМИ: ЄВГЕН ГАШЕНКО ПРО ЗМІНИ В ЖИТТІ ЗА ОСТАННІ ПІВРОКУ

2 тижні життя в підвалі, вимушений переїзд до Чернівців, волонтерська робота й довгоочікуване повернення на сцену. Уперше актор «Дизель Студіо» Євген Гашенко, який сьогодні святкує свій День народження, детально розповідає про своє життя за 6 місяців повномасштабної війни. Ділимося подробицями в нашому матеріалі. 

«2 тижні: з підвалу — на кухню, з кухні — у підвал»

24 лютого Євген Гашенко разом з усією родиною прокинувся о пів на п’яту ранку від звуків вибухів і з чітким розумінням: розпочалася війна.

— Одними з перших нам зателефонували сусіди з будинку, де ми жили раніше. Я сказав, щоб їхали до нас, бо в нашому домі є підвал. Нас зібралося дві родини, ми швидко організувалися: спустили з хлопцями все, що знайшли в гаражі, постелили на підлозі, зробили опалення, щоб дітям було тепло. І так жили 2 тижні: з підвалу — на кухню, з кухні — у підвал, — згадує чоловік.

Він добре чув і бачив усе, що відбувалося в Бучі та Гостомелі: вибухи, бої, гелікоптер у вогні, що впав неподалік будинку. Утім, не одразу наважився кудись виїжджати й вивозити рідних.

— Ми думали про це, але коли побачили, що відбувається на Житомирській трасі, як там розстрілювали людей, вирішили поки нікуди не їхати. Щодня я дивився новини, карту пересування ворожих військ. Нас якось оминули, бо зірвали мости, і вони пішли через Бучу й Гостомель. Було порівняно спокійно, але всі вибухи ми чули, звісно. Страшно було за дітей. Я розумів, що треба виїжджати, — ділиться актор.

«Як могли допомагали»

Залишити власну домівку підштовхнула невтішна новина про ймовірний наступ росіян. Євген зібрав усіх і поїхав до знайомих у Вінницю.

— Ми виїхали 8 березня. Якраз тоді на всіх блокпостах наші військові вітали дівчат і дарували їм квіти. У Вінниці ми пробули менше ніж добу. Нас уже було три родини, ми з котами й собаками, а місця не так багато. Тому, аби не створювати дискомфорт, переїхали до Чернівців. Нас усіх прийняв у своєму домі чоловік на ім’я Віталій. Він вивіз дружину й дітей за кордон, а сам залишився господарювати, — розповідає подробиці Гашенко.

На довгих два місяці цей будинок став домом для Євгена Гашенка та його родини. Він займався хатніми справами, допомагав місцевій ТрО, збирав гуманітарну допомогу.

— Мені хлопці замовляли, я шукав щось на чернівецькому ринку й відправляв. Як могли допомагали.

«Це були депресивні місяці»

Попри умовну безпеку в порівняно спокійному місці, відчуття тривоги не полишало актора ні на мить.

— Це були депресивні місяці. Щодня я лягав із новинами і прокидався з ними. Перечитував по 20 ресурсів, щоб отримати інформацію і зрозуміти, що відбувається, — згадує Євген.

Єдине, що бодай якось відвертало увагу від усіх подій, — робота. Знайти, зібрати й відправити гуманітарку, допомогти комусь — саме це рятувало «дизеля». А ще розмови з людьми та спілкування з природою.

— Я не міг дивитися ні кіно, ні серіали. Відвернуло якось від розважального контенту, бо розумієш: щодня гинуть люди. Лише згодом ми передивилися «Кіборгів» — знову ж таки про війну. І почали думати, що робити далі, — продовжує Гашенко.

Родина дуже хотіла додому. Умовною датою повернення було 9 травня.

— Ми чекали, аби в Києві все було відносно тихо. І за декілька днів потому повернулися додому. Відтоді з Києва не виїжджали.

«Син чув постріли й казав, що йому страшно»

Момент повернення додому став одночасно радісним і приголомшливим, особливо для сина Євгена — шестирічного Івана.

— Я пояснював йому та всім дітям, які з нами були, що йде війна. До нас прийшов ворог і кидає ракети, стріляє по нас. Але водночас відволікав їх іграми. Бо весь час залякувати і стримувати дитину неможливо. Ми грали в хованки. Я зробив їм цілий домашній кінотеатр і вмикав мультики. Коли починало бахкати, робив гучніше. Добре, що дуже близько не прилітало. Ми, дорослі, лякалися, але дітей намагалися відгородити від усього цього, — згадує перші тижні повномасштабної війни Женя.

Утім, повертаючись до Києва, Іван на власні очі побачив усі жахи війни.

— Дорогою Іван бачив зруйновані заправки, розбиті дороги. Його це дуже вразило. Коли ми вже були вдома, чув віддалені постріли й казав, що йому страшно. Я намагався його заспокоїти, розповідав, що це наші тренуються, щоб захистити нас, і тоді він якось заспокоювався, — відверто каже актор.

Цього року Гашенко-молодший пішов у перший клас. До школи його особисто готував зірковий татусь.

— Я з ним учив алфавіт. Десь по годинці в день. Знайшов йому спеціальну дошку з маркерами, і він на ній писав літери. Якщо всі були правильні, ми домовлялися про якийсь бонус. До початку навчання Ваня вивчив алфавіт, і на першій зустрічі з вчителем назвав усі букви. Не всі діти це змогли зробити, а він зміг, — пишається сином Євген.

«Гумор змінився, і ми змінилися»

Син — до школи, татко — до роботи. За місяць після початку повномасштабної війни «Дизель Студіо» випустила перший випуск нового «Дизель Шоу», що знімали 22 та 23 лютого.

— Після повернення до Києва я зустрівся з командою. Ми підтримували наш діджитал, адже було дуже багато відзнятого матеріалу. На телебаченні фактично перестав існувати розважальний жанр: перші місяці глядачам було не до цього. Але зараз треба якось переключатися. І саме на гумор. Його дуже багато з’явилося під час війни. Люди показують, що вони сильні духом, їх не залякаєш танками. З цього можна зробити потужний тролінг ворога, який його лякатиме, — розмірковує актор.

На перших за півроку війни концертах «дизелі» довели, що гумор важливий. Команда зібралася на сцені Жовтневого палацу, аби підтримати наших військових.

— Звісно, наші жарти змінилися, бо змінилися ми. Війна зробила нас дорослішими. Ми думали, що все вже бачили, але виявилося — ні. Зараз змінився підхід до роботи. Раніше було надумане хвилювання, що номер «сирий», що щось забудеш. А зараз з’явилася впевненість у своїх силах: ти багато разів уже виходив на сцену та якнайкраще зробиш це й зараз. Щоб людям сподобалося, аби попри все вони сміялися, — резюмує Євген Гашенко.

Новий випуск «Дизель Шоу» за участю Євгена Гашенка можна подивитися уже сьогодні о 20:00 на наших ютуб-каналах «Гумор ICTV», «Дизель Студіо» та «Дизель Українські Серіали». А прямо зараз не зволікайте та вітайте актора з Днем народження в коментарях та на його офіційній сторінці. Уся команда «Дизель» бажає Євгену миру, найрідніших людей поруч, якнайбільше нових крутих ролей та творчих звершень.    

І нагадуємо: 14, 15 та 16 жовтня буде нагода зустрітися з актором та всією командою! «Дизель Шоу» оголошує нові козацькі концерти на підтримку Збройних сил України. Частину коштів «дизелі» передають на потреби військових, а також продовжують благодійний збір до «Дизель Фонду».

Більше новин читайте на сайті dizelstudio.com та в офіційних спільнотах «Дизель Студіо» у соціальних мережах.