«МИ ТІЛЬКИ ЗАВЕЛИСЯ» – «ДИЗЕЛЬ ШОУ». ЯК УСЕ ПОЧИНАЛОСЯ

Сьогодні «Дизель Шоу» відзначає свій п’ятирічний ювілей. Саме 24 квітня 2015 року відбувся перший концерт у Жовтневому палаці. Комусь було страшно, хтось вірив в успіх, а хтось тихо допомагав із думкою «а раптом?». Детальніше про те, як це – створювати нове гумористичне шоу, розповідає шеф-редактор «Дизель Студіо» Олексій Бланар:

– Було хвилююче і приємно водночас. Кожного актора доводилося налаштовувати. Вони всі були вже дуже досвідченими, але у такому поєднанні і з такою програмою виступали вперше. У принципі, схоже хвилювання у них до сих пір перед кожним концертом – і це чудово!

ЗАПОВНЕНИЙ НА ТРЕТИНУ ЗАЛ ЖОВТНЕВОГО ПАЛАЦУ ТА НЕВДАЛИЙ ШАНСОН

На перший концерт «Дизель Шоу» було продано лише 681 квиток, 100 з яких Михайло Шинкаренко (креативний директор «Дизель Студіо» – прим. ред.) роздав друзям і знайомим. Олексій Бланар згадує, що вже на перших етапах відчувалася колосальна підтримка:

– Працівниця квиткового оператора, через якого ми поширювали квитки, сказала, що вірить в нас, незважаючи ні на що. А вона мала досвід роботи з багатьма шоу і концертами! І керівництво Жовтневого палацу дуже надихнуло словами, що на відміну від інших шоу, наші глядачі щиро сміються. А із залу виходять щасливі та задоволені.

І дійсно, концерт проходив прекрасно, публіка швидко зрозуміла – тут все чесно і смішно. Люди розслабилися і почали отримувати задоволення. На номерах сміялися від душі, на піснях «Про це» і «Розмова жінок» актори почули перші овації та крики «браво!». Номер про жінок на парковці довів зал до істерики! А ось шансон у виконанні Єгора Крутоголова «не зайшов»:

– Мені цей номер спочатку не подобався. Але Михайло Шинкаренко впевнено наполягав, що від «Дизеля» (команди КВН, не “Дизель шоу») це сприймуть добре. Та й Єгору ідея сподобалася дуже. Ну, я це пов’язую з особливостями міста Миколаєва – напевно, там люблять шансон (сміється).

Оскільки рішення ми домовилися приймати спільно, номер встав в програму, і я чесно долучився до його написання. Концерт ми знімали двома відділеннями, а значить номерів з актуальних шансоном теж було два. І тут починається шансон. Єгор був дуже переконливий в образі шансоньє з 90-х, та й Віка з Яною на бек-вокалі виглядали чудово. Але зал не сприйняв цю історію. Напевно, весь наш гумор добрий, людяний, творчий, а от до шансону публіка виявилася не лояльною. Загалом, після номера Єгор підійшов до мене і сказав: «Давай у другому відділенні не будемо це показувати». Миша з пульта надіслав таке ж смс. Так шансон зник з нашої творчості. Але! На ювілейні концерти ми підготували номер про… український шансон. Трохи повернули вектор гумору. По-моєму, вийшло смішно і глядач це оцінить.

Перші два роки концерти «Дизель Шоу» проходили у Жовтневому палаці, але дуже швидко гумористи переїхали на головну сцену країни – Палац «Україна». І не просто переїхали, а почали давати одразу по два концерти поспіль:

– Канал вимагав все більше матеріалу, а знімати довгий концерт в один день болісно і для глядача, і для акторів. Години через 2,5-3 втомлюються всі. До того ж, бажаючих потрапити на наші концерти стало дуже багато. Один «Палац Україна» цієї кількості вже не вміщав. До речі, на листопадові концерти 2019 ми продали дві «Україна» за місяць! Це наш рекорд. А на лютневі концерти був переаншлаг – навіть для своїх не вистачило запрошень. Шкода, карантин завадив зрозуміти, за скільки б ми продали п’ять ювілейних концертів.

УСПІШНІ ГАСТРОЛІ ТА ТРАДИЦІЯ ЇЗДИТИ ДО ОДЕСИ

У 2017 році артисти шоу встановили справжній рекорд України, відвідавши 27 міст країни з 39 концертами за 73 дні всеукраїнського туру! За п’ять років вони 10 разів обігнули Землю під час концертних турів по Україні, Європі, США та Канаді. Написали 33 000 жартів, а кожен їхній концерт у палаці «Україна» знімають аж 14 камер. У відповідь гумористи завжди отримували вдячні посмішки і гучні оплески від більш ніж 2 мільйонів глядачів. Але перші тури організовувати було важкувато. Про досвід роботи з прокатниками в українських містах Олексій Бланар згадує:

– Були в нашому житті чесні прокатники, а були, м’яко скажемо, ділки та непрофесіонали. Ми завжди йшли назустріч тим, хто дійсно хотів працювати. Наприклад, перший наш гонорар у Харкові був 3 000 гривень на всіх. Але людина чесно показала всі розклади і попередила, що ми можемо їхати, а можемо скасувати концерт, мовляв, він все зрозуміє. Ми порадилися і вирішили поїхати «на перспективу». Після цього стали збирати по два найбільших зали у Харкові за один день! І подейкують, квитків все одно не вистачає.

Гастролі «Дизель Шоу» вийшли на новий рівень з нинішнім концертним директором Олегом Збаращуком. Разом із ним колектив встановив кілька гастрольних рекордів і об’їхав майже всю Україну.

– А Олег з нами зробив такий життєвий поворот, що створив сім’ю з нашою актрисою, Яною Глущенко – нагадує Олексій Бланар.

А ще у «Дизелів» є прекрасна традиція святкувати День незалежності України в Одесі. З 2016 гумористи стабільно приїжджають на Чорноморське узбережжя з особливою програмою:

– Не забувайте, що «Дизель» все-таки теж з майже морського міста. Ще й переможці «Південної Ліги», та й інших акторів в Одесі дуже люблять. Коли ми гадали, де можна провести святковий концерт, та ще й з телезйомкою, зрозуміли, що краще Одеси не придумаєш. І нам, і глядачам, і телеглядачам дуже сподобалося. А традиція з’явилася вже згодом.

«Дизель Шоу» – перший в Україні гумористичний колектив, який у молодому віці – 4 роки – полетів на гастролі до Америки. Номери на англійську не перекладали, як багато хто думає. Всі концерти були для діаспори. Дивно, що такий молодий колектив швидко полюбили за океаном. Олексій пояснює цей феномен так:

– Гумор у нас простий і для людей. У всіх зарубіжних гастролях ми чули: «Які ви молодці! Як подобаєтеся людям! ». А прорив у відносинах з американським глядачем ми спочатку відчули на YouTube – тривалий час США були на другому-третьому місцях серед нашої публіки. До речі, справжній фурор справив номер «Єврейська мама одружує сина». Далі вони вже дивилися все (сміється). І ми поїхали до них познайомитися наживо.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ, ЯК СПОСІБ СПІЛКУВАННЯ З ГЛЯДАЧЕМ ЗА СЦЕНОЮ

На самому початку людей у команді було дуже небагато. Програму писали двоє людей – Олексій Бланар і Михайло Шинкаренко. Так-так, нинішні шеф-редактор і креативний директор! І дуже сильно допомагали актори на етапах репетицій, коли вносили свої креативні пропозиції. Олександр Бережок тоді ще поєднував авторство з акторством.

Автори ж в команді почали з’являтися після першого концерту. Зараз «Дизель Студіо» – великий і серйозний продакшн з командою у 300 чоловік, який займається створенням якісного контенту для українського телебачення. Його продукти займають лідируючі позиції у телерейтингах: серіал «Папаньки», ситком «Вижити за будь-яку ціну», скетчком «На Трьох», новинна гумористична рубрика «Дизель Ранок». А «Дизель Шоу» давно стало лідером телеперегляду в Україні.

Крім того, «Дизель Студіо» – єдиний український продакшн, який робить дуже багато закадрового контенту і показує життя за лаштунками на сторінках соцмереж Фейсбук і Інстаграм. А актори «Студії» дуже близькі з глядачами і завжди відкриті до спілкування. Вони діляться своїми емоціями, переживаннями і відверто розповідають про все: від рецептів на святковий стіл до життєвих принципів. Їхні соцмережі «живі» і це безперечно робить їх несхожими на інші компанії.

У 2016 році команда відчула, що глядач хоче постійно бути в контакті. Та й колективу було що сказати публіці за рамками сцени і екрану. Так з’явилася перші сторінки «Дизель Шоу» в соцмережах. Якийсь час ці сторінки Олексій вів сам, а потім підключилися колеги і бренд почав розвиватися:

– Без досвіду та особливих амбіцій, але з дуже працьовитими дівчатами-мрійницями ми прийшли в інтернет. Наш PR-директор Олена Сниткова досі курує цей процес.

На жаль, карантин завадив нам відсвяткувати п’ятиріччя улюбленого шоу разом, але активна підготовка до вже оновлених ювілейних концертів триває! Це будуть найактуальніші, найсмішніші та грандіозні шоу. І Олексій Бланар впевнений, що глядач із радістю прийде навіть на перенесені концерти!

#МаринаСнами

О 20:10 ми відзначимо День народження «Дизель Шоу» онлайн і все разом! Вмикайте святковий випуск на YouTube-каналі «Дизель Студіо»!