«Я ДОВГО НЕ СПРИЙМАВ ЇЇ ЯК СВОЮ ДИТИНУ»: НІКІШИН, СМОРІГІН, ПИСАРЕНКО ТА ТАНКОВИЧ ПРО СЕКРЕТИ ВИХОВАННЯ ДОЧОК

20 листопада в усьому світі відзначається День дитини. Ми вирішили розпитати наших зіркових батьків, як вони виховують своїх… дочок. Хто отримав прізвисько «братан»? Хто знаходить у своїх кишенях подарунки? А кому дочка довіряє більше, ніж мамі? Читайте, будете здивовані.

Дмитро Танкович: «Вона називає мене «братан».

Дмитро Танкович виховує шестирічну доньку Олександру. Цього року дівчинка пішла до першого класу.

– Я переживав, щоб вона нормально адаптувалась у школі. Тому що вона така інтровертка у нас трішки. Але все добре – класні вчителі, чудовий клас, – розповідає Діма. – У неї заняття з 8 ранку до 5 вечора. Іноді вона приходить більш втомлена, ніж я з роботи.

Але коли всі вдома, тато та дочка намагаються провести час разом. Діма каже, що у них склалися довірчі стосунки. Ну як тут сперечатися, якщо тато для Саші – братан.

– Це було дуже смішно: вона так підходить до мене, кладе руку на плече та каже «братан», – сміється актор. – Дитині 6 років. Я не знаю, звідки вона це взяла.

Хоч Дмитро й додає, що бувають і конфлікти в їхньому такому дружньому тандемі. Але тато та донька намагаються вчасно помиритися.

– Найчастіше ми не розлий вода. Сподіваюся, так і далі буде, бо вік у неї непростий. Але гадаю, що з усім упораємося, – сподівається Діма.

Впевнені, що так і буде. А от чи змогли інші наші актори налагодити такі самі братні стосунки зі своїми дочками?

Євген Нікішин: «З дочкою було не однозначно».

Не насідати, а довіряти та прислухатися до бажань. Саме такого принципу виховання дотримується актор Євген Нікішин. Він має 12-річну доньку Арину. Дівчинка пішла стопами тата та займається у театральній студії.

– Я ніколи не насідав – мої діти самі обирають собі заняття. Ариша зараз у 7-му класі, але вже каже, що хоче пов’язати своє життя із творчістю. Навіть дізнається, які є театральні інститути. Подивимося, як усе буде, – ділиться Євген. – А щодо принципів виховання, то у кожної сім’ї вони, напевно, свої. Для мене важливо, щоб був порядок. Щоранку діти мають заправити ліжка. Якщо вони цього не зроблять, то буде перевернута вся білизна, а їм увечері доведеться все переробляти. Але таке було лише раз.

Женя чесно зізнається, що йому не одразу вдалося налагодити стосунки з дочкою.

– Розкажу відверто. Я розумів, що це ідеальна сім’я: син та донька. Коли ми довідалися, що першим буде син, я хотів назвати його Яша. Яків – чудове ім’я. Дружина спочатку погоджувалася, але потім переборола мене, і тепер у нас Всеволод. Вирішили, що другою дитиною буде Яша. І вже коли ми дізналися, що вагітні вдруге, навіть думок не було, що буде дочка. Коли народилася Ариша, я довго не сприймав її як свою дитину. Не знаю чому. Тільки коли їй виповнилося 4 роки, я зрозумів, наскільки класно, що в мене є донечка. Вона стала схожою на мене, – ділиться Нікішин.

Нині це дуже дружна парочка. Можуть потай ділитися секретами та вирушати у спільні поїздки без мами та брата. А коли тато їде на гастролі, Арина робить йому приємні сюрпризи.

– У нас є прикмета така: жоден мій виїзд останні 2-3 роки не обходився без того, щоб вона не побажала мені м’якої посадки. Одного разу забула сказати. Вранці дзвонить: «Як ти долетів? Чи не трусило? Я ж забула тобі побажати м’якої посадки». І вона мені робить конвертики, вкладає в них записочки, поробки. Я з таким трепетом їх відкриваю, – розповідає найщасливіший тато.

Сергій Писаренко: «Хлопчиків виховуємо жорсткіше. Дівчаток умовляннями».

Сергій Писаренко – багатодітний тато. Тому має багато секретів виховання дітей, зокрема й дівчаток.

– Хлопчиків виховуємо жорсткіше, дівчаток – лише умовляннями. Ми їх не караємо, намагаємось обмежитися бесідами. Приклад донькам подає мама, але все-таки вони тягнуться до мене. Не можу сказати, що я абсолютно позитивний зразок тата. Буває таке, що вилітають слова, не всі припустимі. Коли розсерджуся – прикрикну, – розповідає Сергій Писаренко.

Як і його колега, Євген Нікішин, Сергій любить порядок. Тож перше, на що звертає увагу у вихованні дівчаток, охайність.

– Вдома має бути обов’язково порядок, особливо в їхніх кімнатах. Для мене це дуже важливо. Стежимо з дружиною, щоб вони були охайні, зачесані, щоб складали свої речі. Іноді буває бардак, і я з цього приводу сварюся. Вони ображаються на мене, але ми миримось, – ділиться Сергій.

Проте, у цієї зіркової родини купа спільних інтересів. Наприклад, гірськолижний спорт. Під час сімейного активного відпочинку забуваються образи, і всі стають найщасливішими людьми.

Євген Сморігін: «Намагаюся всі свої цінності вкласти у дітей».

Євген Сморігін виховує трьох дітей – двох хлопчиків та дочку Лізу. Його головний принцип виховання – впливати словом і ніколи не піднімати руку на дітей.

– Бо мене у дитинстві били, і я не розумів, навіщо до дитини застосовувати силу. Якщо потрібно покарати – позбавте якихось розваг. Наприклад, я можу на 2-3 дні відібрати їхні улюблені гаджети, залишити без приставки. Не більше, – розповідає Євген Сморігін.

Женя відверто зізнається, що через його зайнятість здебільшого виховання лягає на плечі дружини. Але кількість годин – не головне. Важливо те, що ти встиг вкласти у дітей, додає він.

– Я намагаюся усі свої цінності вкласти у дітей. Насамперед закласти порядність, чесність, відкритість, – розкриває таємниці актор.

Ось такі у нас тата та доньки. Нерідко сімейні історії наших акторів стають сюжетами для «Дизель Шоу». А деякі діти «дизелів» навіть грають на сцені із зірковими батьками. На наших новорічних концертах обов’язково будуть їхні спільні номери. Залишилося прийти до Палацу «Україна» 3 та 4 грудня та побачити це на власні очі.

Більше новин читайте на сайті dizelstudio.com та в офіційних спільнотах «Дизель Студіо» у соціальних мережах.